Szolgáltatások

Kamera rendszerek

Kamera rendszerek típusai 

A kamerarendszerek ma már rendkívül elterjedtek, és igen népszerűek. Lassan elmosódnak a határok a vagyonvédelmi célú és az egyéb kamera rendszerek között. A különbségeket napjainkban leginkább abban lehet felfedezni, hogy ki az észlelő és milyen beavatkozás történik a nem kívánt esemény megszüntetésének érdekében az észlelés után? 

A kamera rendszer részeit a megfigyelt területre irányított kamerák képezik összekötve egy digitális rögzítő monitorral, valamint a kapcsolathoz szükséges kábel hálózat. 

A kamerarendszerek 2 nagy csoportba sorolhatóak attól függően, hogy milyen jelfeldolgozást használnak: lehetnek analóg és IP típusúak. 

Analóg (Turbo HD) kamerarendszer 

Kamera rendszer telepítése 

Az analóg rendszerek fejlődése egy időben megtorpant, úgy tűnt, hogy a technológia elérte a határait. A Turbo HD rendszerek megjelenésével azonban lehetővé vált a meglévő analóg rendszerek kábelezési struktúrájának megtartása mellett új, nagyobb felbontású eszközök alkalmazása. A csillagpontos struktúra megmaradt, minden egyes kamera közvetlenül a digitális rögzítő egységhez (DVR) van kábelezve. 

A kamerák formájukat tekintve legtöbbször dóm-, cső-, vagy mozgatható PTZ kamerák, amelyek tartalmazzák a hozzá tartozó elektronikát, az objektívet és az éjszakai „látást” biztosító infravörös LED fényforrást is. Az egyik nagy előnye ennek a technológiának, hogy működik hagyományos koax, vagy csavart érpáras kábelezés esetén is a megfelelő átalakítókkal. Az új Turbo HD technológiával sikerült megsokszorozni az analóg kamerák felbontását. 

Bár a kamerák nem digitális jeltovábbítással működnek, megmaradt a valós idejű, késleltetés nélküli képátvitel, amely az IP kamerák alkalmazásával nem biztosítható. A digitális rögzítő minden esetben rendelkezik egy, vagy több monitor kimenettel, LAN csatlakozóval, valamint USB porttal. 

Az AHD kamera rendszer jellemzői: 

Távoli elérés applikáción keresztül. 

Könnyen átalakíthatóak a már meglévő régi analóg kamerarendszerek. 

Digitális rögzítő. 

Késleltetés mentes átvitel és akár full HD, vagy 4K felbontás is elérhető. 

Nincs lehetőség vezeték nélküli kapcsolatra a kamerák és a rögzítő között, csak vezetékes csatlakozással jöhet létre kapcsolat. 

Limitált a kamera és a rögzítő közötti távolság, mivel vezetékes hálózatról van szó, legfeljebb 300 méter. 

A digitális rögzítőnek minden esetben van helyi megfigyelésre monitor kimenete, USB portja és LAN csatlakozója. 

Digitális (IP alapú) kamerarendszer 

Az IP alapú kamera rendszerek hasonlítanak az analóg rendszerekhez, ugyanúgy részei a célterületre irányított kamerák, a rögzítő egység, a kábelhálózat, viszont megjelenik extraként a hálózati kapcsoló eszköz(router/switch), amely biztosítja a digitális kapcsolatot a hálózati rögzítő egység (NVR) és a kamerák között. A rögzítésért az NVR felel, azonban ezt a feladatot egy megfelelő szoftvert futtató PC is végezheti. 

Az IP kamera egyik legnagyobb előnye, hogy nem szükséges a megfigyelni kívánt területen elhelyezni a rögzítőegységet. A kamerák teljes mértékben digitálisan kódolt jelet használnak, amelyet a kialakított informatikai hálózaton és az interneten keresztül tudnak továbbítani a világ bármely pontjára. A generált képet bármilyen internet elérhetőséggel rendelkező eszközön megtekinthetjük, akár az okostelefonunkon is. 

Az IP kamera rendszer jellemzői: 

Teljes mértékben digitálisan kódolt jelet használ. 

A képet bármilyen eszközön megtekinthetjük, amely rendelkezik internet eléréssel megfelelő sávszélesség mellett. 

Vezeték nélküli, Wi-Fi alapú jelátvitelre is van lehetőség. 

Micro SD kártya behelyezésével a kamerák önálló rögzítésre is képesek. 

Modelltől függően a kép felbontása 1,3-12 megapixeles is lehet. 

Mozgatható (PTZ) kamerák vezérlése is megoldható. 

Közelítés, távolítás (motoros zoom). 

Ellenfény kompenzáció. 

Rendszámfelismerés. 

Arcfelismerés 

Analitika (AI). 

Cookie szabályzat

Ez a weboldal cookie-kat használ.

Értettem.