Sarkadi Alarm

Szolgáltatások

Kültéri védelem

Kültéri mozgásérzékelő kisállat immunitással 

A külső védelmi rendszer az egyik leghatékonyabb, preventív védelmi eszköz, hiszen már az objektumhoz közeledve megakadályozza vagy jelzi a behatolót. A belső védelmi rendszerek, nevéből adódóan csak, akkor képesek jelezni, ha már megtörtént a betörés, ezzel szemben a kültéri védelmi rendszer feladata, hogy a behatolni kívánó személyt, már a külső védelmi rendszer átlépésekor jelezze és meggátolja a bejutásban, valamint védje a kint elhelyezkedő értékeket. 

Egy érdekesség, arról, hol segített volna a kültéri védelem: Telex.hu – Ki gondolta volna, hogy a családi házak karácsonyi dekorációját is lopják? 

Kültéri védelem tervezés 

Egy kültéri védelmi rendszer megtervezése komplex feladat, figyelembe kell venni a természeti adottságokat és ez alapján kalkulálni.

Fontos, hogy a megfelelő érzékelőket és kamerákat a megfelelő helyen helyezzük el. 

Sajnos, a kültéri védelemnél gyakrabban fordulhatnak elő a téves riasztások a környezeti hatások miatt. A lehulló levelek, faágak és a területen lévő állatok könnyen összezavarhatják a mozgásérzékelőket, a gyártók, pedig évről évre igyekeznek minél magasabb hatásfokú eszközöket létrehozni, amik képesek kizárni a külső nem veszélyes „zajokat” 

A kockázatelemzés során figyelembe kell venni a helyszínt, a lehetséges elkövetőket és, hogy behatolás vagy lopásvédelemre van-e szükség. 

A helyszíni felmérés során meg kell vizsgálni a terület talaját, domborzatát, biztosított-e a csapadékelvezetés, milyen sűrű az aljnövényzet, vannak-e fák vagy bokrok, kiknek van a területre bejárása. 

Megelőzés 

A kültéri védelem egyik legfontosabb célja a prevenció, azaz a megelőzés. A kerítések fizikai védelmet nyújtanak a betolakodókkal szemben, ugyanakkor a kültéri védelem más eszközei pszichológiai visszatartó erőként is szolgálnak. 

Ha a betörő meglátja a ház falán a riasztórendszer szirénáját, akkor csak nagyon kevés eséllyel kísérli meg a betörést, ugyanez igaz a kültéri védelemre is. 

Ha nincs is kerítés az adott terület körül, a felszerelt kamerák és mozgásérzékelők elvetethetik az elkövetőt. 

Késleltetés, akadályozás 

Ha a célszemélyt nem rettentették vissza a kihelyezett érzékelők, riasztók és kamerák, akkor meg kell akadályozni, hogy kárt tegyen a területen vagy eltulajdonítson bármit is. 

Az elkövető visszatartásának egyik legjobb módja a távfelügyelet, amelyet a Sarkadi Alarm is kínál, különböző kültéri mozgásérzékelők és infrasorompók jelzik, ha valaki behatol a területre. 

Ezt követően, a riasztó megszólalás után járőröket küldünk a helyszínre, akik visszatartják az elkövetőt a hatóság kiérkezéséig. 

A késleltetési időt olyan fizikai akadályok kihelyezésével is növelhetjük, mint például a gyoda vagy a kerítés. 

Azonosítás 

Szintén fontos az elkövető azonosítása, erre a közterületeken láthatunk példát. 

A védelemhez hozzátartozik a megfigyelés, ebben segítenek a felszerelt kamerák, szeretnénk tudni, hogy mi történt pontosan a helyszínen, továbbá a felvételek bizonyítékként is szolgálhatnak káreseteknél. 

Kültéri védelem be- és kikapcsolása 

Már a kültéri védelem tervezésénél is komoly odafigyelést igényel a rendszer későbbi használata. Ha nem kellően átgondolt, borítékolva lesznek a téves riasztások és előbb utóbb nem fogják használni. 

Alapelvnek tekinthető a biztonságtechnikában, hogy azok a területek, funkcionális részek, ahol otthon létünk során tartósan nem mozgunk legyenek védve, legyenek bekapcsolva. 

Hogyan kell ezt érteni a kültéri védelemnél? 

A kerítés védelmet, kapcsoljuk be nappal is bent vagyunk a házban annak ellenére, hogy otthon vagyunk, éjszaka mindenképpen, ha elmegyünk otthonról az teljesen nyilvánvaló. 

De hogyan tudjuk bekapcsolni? 

Ha otthon vagyunk a lakásban lévő tasztatúrával, vagy a területhez rendelt távirányítóval. 

Mi van, ha valaki később jön haza? 

Tasztatúra a lakásban ő a kapu előtt és a kapu és a ház közt van egy aktív kültéri védelem. 

Honnan tudja az érkező, hogy be van-e kapcsolva a kültéri védelem? 

Ha kétírányú riasztó távvezérlője van akkor lekérdezheti a kültéri védelem állapotát, és annak függvényében, először kikapcsolja mielőtt áthalad rajta. Össze lehetne a kapu távvezérlőjével is a kikapcsolást, de ez számos újabb problémát vett fel. Meg lehetne addig késleltetni a bejárati részt, amíg be nem ér a lakásba a hazatérő. Ez sem jó megoldás. Az igazi megoldás a mobil applikáció. Amikor látom a rendszer állapotát és akár a kocsiban ülve ki és be tudom kapcsolni a kültéri védelmet a mobil telefonom segítségével. 

© 2022 Sarkadi Alarm. www.sarkadialar.hu

Cookie szabályzat

Ez a weboldal cookie-kat használ.

Értettem.